58. Madde ve Süregelen Tiyatro

Değerli futbolseverlerin dikkatine,

Bilindiği gibi 3 Temmuz’dan bu yana ülkemiz futbolu çok ilginç gerçeklerle ilk defa bu kadar somut olarak yüzleşti ve süreci başlatan ise bütün kulüplerin hatta içerde yatan yöneticilerin ön ayak olduğu, kamuoyunda şike yasası olarak bilinen yasa oldu. Her ne kadar daha sonra meclisten açıkça özür dilenerek hafifletilse de bu yasada oyunu kirletenlerin, milyonların saf duygularıyla oluşturduğu endüstrinin kaymağını haksız ve hukuksuz biçimde, iddiaya göre bir suç örgütü kurmak suretiyle yemek isteyenlerin ifşa edilerek hapis yatması kaçınılmaz hale geldi. Bununla birlikte suç isnat edilen yöneticilerin temsil ettikleri spor kulüplerine ise dünya ve Avrupa norm ve standartlarından bağımsız bir ülke olmayan
Türkiye’nin futbol federasyonu tarafından eldeki klasörler dolusu belgenin incelenerek gerekli yaptırımları uygulamak zorunluluğu ertelenemez bir hal aldı. Artık nihai karar anının yaklaştığı bu günlerde oyunun başında belirlenmiş kuralların kapalı kapılar ardında değiştirilmek istenmesi ve bunun dışarıya karşı ağız birliği etmişcesine ‘aslında biz adalet istiyoruz’ şeklinde yansıtılması taraftar kitleleri arasında pek de inandırıcı bulunmamaktadır. Bu süreçte bütün kesimler bize göre niyetini ve yaklaşımını ortaya koymuştur ve maalesef hemen her kesim gerçeklerin değil yine menfaatlerin yanında bir tavır almış görünmektedir. Sürecin baş rol oyuncusu kulüp ve camia ‘biz cezalandırılamayacak kadar büyüğüz, bir tek biz mi yaptık bunlar Türkiye’de doğal’ havasında ve açık açık suç etrafında kenetlenmiş gibi inanılması güç bir görüntü vermekte. Bir diğer bize göre rakip camia ki çocukluğumuzda elimizden aldığı kupalarla gözyaşlarımızın vebali daima üzerlerindedir, ‘adalet istiyoruz’ çıkışlarıyla aslında sadece ekonomik olarak arayı kapatmak istediği kulubün cezalandırılması ilgi alanına girmektedir. Beşiktaş’ımız ise bu iğrenç senaryoda ortaya dökülen bütün belgelerle gerek PFDK gerekse vicdanlarda aklanmış ise de maalesef başkanlık koltuğunu işgal eden Sn. Demirören bir başka kulubün marka
değerini kendi kulubünün itibarına ve masumiyetine gölge düşürecek şekilde tercih eder bir konuma bürünmüştür. Henüz teşebbüs fiilinden üstündeki şüphe giderilememiş olan geçen senenin lig ikincisi şaşılacak bir sabırsızlıkla doğrunun değil teneke bir kupanın derdine düşmüşken diğer Anadolu kulüpleri de tamamen maddi kaygılar, popülist söylemler ve çıkar ilişkileriyle kendilerine göre bir siyaset izleme derdindedirler. Yayıncı kuruluş ise zaten ödeme zorluğu çektiği aşırı değer biçtiği görülen ligimizi bu vesileyle tehdit ve yönlendirmelere devam etmeye çalışmaktadır.
Temennimiz bütün bu hesapların dışında kalması gereken geniş halk/taraftar kitlelerinin artık kendi takımlarının değil
hepimize ait olan futbolun geleceğinin endişesini taşımaya başlaması ve 58. Maddenin virgülüne dahi dokunulmasına karşı kamuoyunun tek ses olarak gerekli mesajı vermesidir. Mesaj açıktır, Futbola Daha Fazla Dokunmayın!

Saygılarımızla,

Önce Beşiktaş

 

58. Madde ve Süregelen Tiyatro” için 4 yorum

  1. Bir Altay başkanı kadar olamadın. Bizi ve kendini rezil ettin. Senin magandalığın Altay başkanının yürekli sözlerinden sonra herkes haddini bilsin demektir zaten. Adamlık bu değil, çıkıp erkek gibi şike yapanlar düşsün demek, anadolu kulüpleri işlevsizdir diyebilmek, hangini yapabildin Fenerbahçe’ni savunmanın peşine düştün. Yazıklar olsun. Sana da helal olsun Büyük Altay’ın büyük başkanı.

  2. YAHU SU UYELIGI AKTIF EDIN SANKI BIR SIZ BESIKTASLISIN REFARANS GETIR ONU GETIR BUNU GETIR..BERABERCE DAHA GUCLU OLMAZMIYIZ ?

  3. Sadece bire bir ve iyi tanıdığımız arkadaşlarla yola devam ediyoruz, tecrubelerimiz gereğidir yoksa tek Beşiktaşlı biz olsak ortada Besiktas olmazdı dimi.

  4. lütfen üyeliğimizi aktive edin, aynı görüşleri paylaşıyoruz. bu hareketi büyütelim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir