8 Sene Susanlar!

Geride kalan 8 ayı irdeliyoruz .

Fikret Orman başkan seçilmeden önce kendisinin ve Yönetim Kurulu üyelerinin konuşmalarını ve verdiği sözleri bu 8 ay çerçevesinde irdelediğimiz zaman ortaya saçma sapan bir tablo çıkıyor .

Ortaya çıkan bu tablodan yola çıkarak 8 ay içerisinde mevcut başkan ve yönetim kurulunun en iyi yaptığı işin konuşmak olduğunu görüyoruz. Yöneticilerimizin konuşmadığı tek kamera sanırım mobese kameraları olarak kayıtlara geçecektir. Oysaki; Fikret Orman başkan seçilmeden önceki vaatlerinde en çok göze çarpan ve kulağa hoş gelen 2 söyleminden birisi “Artık Beşiktaş profesyoneller tarafından yönetilecektir. Mesela Beşiktaş başkanı dahil yönetim kurulunu fazla ekranlarda göremeyeceksiniz. Beşiktaş`ın bir basın sözcüsü olacak ve medya ile ilgili açıklamalar ile o ilgilenecek” söylemi olmuştu. Fakat olaylar tam zıttı olarak gelişti, Beşiktaş iletişim komitesi üyesi İsmet Berkan’ı bir kez dahi kameralar karşısında göremezken geri kalan bütün Yönetim Kurulunu fazlası ile ekranlarda boy gösterisi yaparken gördük. Sonucunda kulüp içerisindeki programsızlığı dillendirerek istifa etti İsmet Berkan.

Bir diğer kulağa hoş gelen söylemi ise “Beşiktaş`ın 3 kuruşunu sokağa attırtmayız. Gerekli kişilerden hesap soracağız” söylemi olmuştur .

Şimdi gelinen noktaya baktığımızda her gördüğü kameraya konuşan bir Beşiktaş başkanı ve Yönetim Kurulu görmekteyiz. Birbirinden habersiz yapılan açıklamalarda birisinin siyah dediğine öteki yöneticinin düşünmeden beyaz dediğini birçok sefer gözlemledik.

Hesap konusunda gerekli şeffaflık sağlanamamış, araştırmalar sır gibi saklanıyor iken bir de Fikret Orman`ın bu husustaki son açıklamaları kafama takıldı.

Taraftardan da hesap soracağım açıklamasına takıldım mesela.

İnsanları töhmet altında bırakmak ve kaçamak cevaplar vererek o anı kurtarmaya çalışmak Beşiktaş başkanlık makamında oturan bir insana asla yakışmaz , yakışmıyor da. Açıklamasında, ben cesur adamım diyor. Kendisinden beklediğimiz, senetler ile kombine alan ve senetlerin geri ödemesini yapmayan o tribün liderlerini kanıtları ile birlikte açıklamasıdır. Şeffaf olacağız dediler fakat, geldikleri günden beri üstü kapalı, insanları töhmet altında bırakacak açıklamalardan hiç kaçınmadılar.

Uzun lafın kısası sayın başkan, 8 senedir hesap sorulmadı demek başlı başına bir takipsizliktir, bilgisizliktir. Beşiktaş camiasının Demirören`li yıllarının son 3 senesi tamamen kaos içerisinde geçmiştir. İlk Yönetime verilen tepki ve istifa seslerinin çıktığı yıl 2006 yılıdır. 2007 yılı ile birlikte ciddi bir protesto süreci başlamış ve Demirören istifa edene kadar da bu süreç devam etmiştir. Yapılan yürüyüşlerden, edilen kavgalardan, tribünde bağırılan istifalardan ve bu uğurda başlatılan kampanyalardan  habersiz olabilmeniz için Beşiktaş`tan bihaber olmanız lazımdır. Size mi inanmalıyız yoksa yaşadıklarımıza mı? 2006 yılında bizler tribünde ilk istifa dediğimizde ve 2007 yılı ile birlikte ciddi bir şekilde protesto ettiğimizde sizler Demirören ve yönetim kurulunu ibra etmekte idiniz.

Tribün liderleri hususundaki söylem ve iddialarınızı kanıtlamanın bir taraftar olarak boynunuzun borcu olduğunu düşünüyor ve kanıtlamanızı bekliyorum.

Bir sözüm de geçmiş döneme ait yaşananlar hakkındadır.

Kimse kusuruma bakmasın fakat; başında da dediğim gibi 2006 yılında ilk istifa diye bağırdığımızda biz bir avuç insandık keza 2007’de de. Protestolarımızı sıklaştırdığımız zaman karşımızda duran, tehditler yağdıranlara karşı da tek başımıza bırakıldık. Kavgalar çıktığında ortada sadece biz kalmıştık bizim dışımızdakilerin hepsi kenara çekilmişlerdi. O zamanlar bir avuç adam iken şimdi “8 sene susanlar” söylemini çok fazla kişiden duymaktayız. İnanın burada 8 sene susanlar ifadesini kullananların yarısı o günlerde meydanlarda olsa idi biz Demirören’i 4. senesinde yollamıştık. Merak ediyorum bugün o sekiz sene söylemini yapanlar 2006 yılı ile başlayan o süreçte nerede idiler?

Karşılıksız sevmek, her şeyi göze alarak sevmek yürek ister. Beşiktaş`ı her şeyi göze alıp , karşılıksız seven yüreklere selam olsun. Sen Ben Yok Beşiktaş Var!

Her şeyden ÖNCE BEŞİKTAŞ!

 

8 Sene Susanlar!” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir