Çok Az Maliyetle Güçlü Kadro Mümkün!

İnönü’ye efsanevi bir koroylo, mükemmele yakın bir futbolla veda ettik. Bütün sezon takımı tüm uyarılara rağmen bu destekten mahrum edenler, deplasmanda toplanan onca puana rağmen ne acıdır ki şampiyonluğu heba ettiler…
Bir şey daha görüldü ki taşlarla oynanmadıkça (hele kritik maçlardaki skandal hamleler olmasaydı!) her hafta 1-2 kişi sakatlanmadıkça (amatör sağlık ve teknik ekiplere yol verilirse!) bu kadro tecrübeli yabancılara ve milli takımda yer bulamasa da kaliteli yerli ayaklara sahip güçlü sayılabilecek bir ekip. Öyle kimsenin çapsızlığı kadar onunculuğa filan asla oynamazdı, adamı döverler!
Forvette çekilen acılara Mustafa geri dönerek en iyi ilaç olmuşken ülkenin tek yerli solbeki İsmail de dönecekse o taraf da hallolmuş demektir. Aksi takdirde paraya kıyılıp bir solbek bulmak şart. Kalede Mcgregor tutmadı, 2-3 milyon avroya alıcısı da varken hemen elden çıkarılıp İstanbul yolu gözleyen Tolga Zengin en çok 1 milyon avroya Trabzondan söküp alınmalı. Bonservissiz Holmenle orta sahada çift yönlü oynayacak adam eksikliği giderilirken 2 milyon avro civarı bir bedelle Eskişehirli Veysel gelip hem sağ bekte Hilbertle hem de önde Necip’le değişmeli oynar. Defansta Escude-Sivok pozisyon vermediler, korunmalılar, genç Emre hakeza hangi maç oynasa sol tarafı Herkül gibi savundu. Hilbert de kendini gösterdiği zaman alternatifsiz, tribi bırakıp elde tutulmalı. Orta sahada Fernandes-Oğuzhan memleketin en iyileri zaten. Olcay’ın da katkısı ortada. Kadro genişliği için yine Eskişehir’den, (alacaklarına karşılık) bonservissiz eski oyuncumuz Erkan Zengin kesinlikle tekrar takıma kazandırılmalı. Veli ise koşup top kapsa da kafamızda saç bırakmadığı için yollar ayrılıp, 2-3 milyon avro gözden çıkarılarak Antepli Medunyanin gibi bir orta saha şart. Cenk-Ersan-Toraman-Necip-Gökhan-Holosko muhteşem bir yedek kulübesi olacaktır. Bir de Almeida’nın her sakatlığında karalar bağlamamak için yine bonservisi elinde Eneramo tankını tutup getirmeli acilen. Niang görevini yapsa da artık bünyesi bu seviyeyi kaldırmıyor anlaşılan. Keza Dentinho,Uğur,Mehmet Akyüz ve Akgün yine Beşiktaş’ın topçusu değiller. 
Kısacası 7 yolcu (Mcgregor,Veli,Niang,Dentinho,Uğur,Mehmet Akgün-Akyüz) ve 5 tane ilk onbire (İsmail-Tolga-Veysel-Medunyanin-Holmen) 2 tane de kulübeye tabanca gibi adamla (Erkan-Eneramo) büyük işler başaracak bir kadro kurulabilir. Paraları saçmaya ve çekirdek kadroyu dağıtmaya hiç ama hiç ihtiyacımız yok. Takıma layık bir hoca ve nokta transferler gelmesi yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir