Ekip Ruhu

Yıllardır aradık, azında göründü çoğunda bulamadık. Sahi neredeydi bu ruh, geldiğinde 3 kere tıklamasına da gerek yoktu oysa , kim kızdırmıştı onu da uzaktı Siyah-Beyaz’a..

Taraftar ruhsuz, oyuncu ruhsuz, başkan ve yöneticiler ruhsuz, camia ruhsuz. Bakın gördünüz mü? Buluverdim suçluyu.. Hiç ekip filan kurmaya gerek yok, birlik bütünlük mesaj ve söylemlerine de. Suçlusun Ey Ruh!

‘’Borç çok, gelirler temlikli, oyuncular serbest kalabilir, camia darboğazda’’ yazsam bu yazı da girer darboğaza, keza son günlerde sabah işe giderken radyoda akşam televizyonda uyduda, borç var her tarafta. Ruh gelse borçları ödese, sahi nerde bu ruh. Yine mi başladı aymazlığa..

Önce Beşiktaş ve Bilgili Kartallar ‘’Yeniden Yapılanma’’ya dair bir panel yaptı 1.5 ay öncesi, ruhlar canlandı. En basitiydik, taraftardık, taraftık. Heyecan duymak isterdik her insana has şekilde, ve güzeldi söylemler geleceğe dair her bir hecede.

Play-Off serisi mi ’’ hayat off’’ serisi mi anlamadığımız, 35 günde 12 derbi ile aradığımız heyecanın tavan yaptığı , salonuyla, biletiyle, yoluyla, otoparkıyla ve sonunda şanlı kupasıyla ‘’Siyah off Beyaz on’’ dediğimiz bir süreç takip etti yapılanma heyecanımızı, makus talihimizin ruhunu unuturcasına.

Önce , gelecek sene bizi ‘rakip’ görmeyen ezeli ‘rakip’lerimizin dahi varlığı ile ruhlarını daraltan Altınsay ayrıldı dümenden belki de ruhunu ‘Kaptan Köşkü’nde bırakarak. Sonrasında UEFA Yetkilileri dedi ‘’bu işler ruhla olmaz parayı görelim, sizin borç çok para yok, hele biraz ruhunuz dinlensin durun kenarda’  ..

Gelmişti 3 kupa, ama bir sıkıntı vardı ruhlarda.. Açığa çıkıverdi bir öğleden sonra.. Ruhumuzu daraltan 8 senenin baş mimarı ile 2.kez içinde yemyeşil bir ruh taşıdığını belli eden ‘’büyük beyin küçük ruh’ vedalaştı ardında bıraktığı sorunlarla..

Sorun belli, çözüm yolları aranıyor. Bulması gerekenler koltukta. Plan, proje, Feda, cefa, vefa, veda… Kelime lugatımızı zorlamadan bir sonuca bağlamalı açıklıkla;

Bu işler ruhla muhla olmaz beyler. Hayatın bir akışı var ve bu süreçte iniş de var yokuş da. 8 senedir çok fazla yokuş çıktık artık nefes darlığı noktasındayız birçoğumuz. Gerçeklerden kaçmadan nefes açmamız gerekiyor.

Bunun da tek yolu var, bize bu yokuşta yalnız bırakıp kaçanlardan hesap sormak. Bırakın artık onun ekibi, bunun ekibi şunun ekibi. Tek Ekip Beşiktaş..!

Gereğini yapın ve geçmişte bu camiayı zarara uğratanlardan hesap sorun..

Bu yetki ve sorumluluk ; En yüce kurul olan Genel Kurul ‘un sizlere resmi olarak verdiği bir görevdir, yerine getirilmesi de en büyük isteğimiz ve beklentimizdir.

Selamınız da kelamınız da Beyaz olsun, Siyahı çokça yaşıyoruz zira..

Özgür Sezer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir