engel’SİZ’siniz

Beşiktaş Basketbol Şubesi, son yıllarda hep bir kriz içindeydi. Ancak bu sezon öncesi biten sponsor anlaşması sonrasında, yeni bir sponsor bulunamaması şubeyi daha büyük bir krizin içine sürükledi.

Uzun süre beklendikten sonra prensip anlaşmasına varılan oyuncular, Deron Williams ve Kobe Bryant çılgınlığı arasında unutulunca Nedim Yücel gibi öz evlatlarımız bile beklemekten sıkılıp, başka takımların yolunu tuttular. Ancak Beşiktaş için unutulan sadece Nedim Yücel ve diğer oyuncular değildi.

Şampiyonluklara ambargo koyduğu kadrosunu, ezeli rakibine bölüştürdükten sonra ‘’ sosyal yardım’’ düşüncesinin arkasına sığınıp, Tekerlekli Basketbol Şubesi’ne yıllar boyunca tek bir yatırım yapmayan yöneticilerin açığı sezon başında anlaşılan sponsorla kapatılmıştı. Sponsorluk anlaşmasına varılan DG Farma firması, şubenin bütün giderlerini üstlenmiş, her sezon daha da zayıflayan kadroyu yaptığı takviyelerle güçlendirmişti. Bu yatırımların karşılığı ise Avrupa Kupası şampiyonluğu ve tarihinde ilk kez Galatasaray’ı yenme başarısı olarak alınmış, şampiyonluk son maçta kaybedilmişti.

Başarılar arka arkaya gelmeye başlayınca ortaya çıkan yöneticiler, fotoğraf çektirmek için sıraya girerek gövde gösterisinde bulunmuşlardı. Zafer sarhoşluğu ile oyuncuların kulaklarına fısıldanan prim vaatleri, medya ortalıktan çekilince unutulmuş, oyuncular akıllara gelmez olmuştu. Yönetim ile anlaşmazlık içine giren DG Farma, Haziran ayında biten sözleşmeyi her şeye rağmen uzatmayı düşünse de, yönetimin ilgisizliği onlarında ellerini bağlamış durumda. Haziran ayından bu yana şube üzerindeki yetkiler tamamen kulübün üzerinde olmasına rağmen, oyunculara maaş ödemesi yapılmamakta ve verilen prim sözleri yerine getirilmemekte.

Bugün ise artık oyuncuların dayanma gücü kalmamış durumda. Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Takımı’nın en önemli iki oyuncusu Cem Gezinci ve Ferit Gümüş, ödemeler yapılmadığı takdirde ezeli rakip Galatasaray’ın yolunu tutacaklar. Beşiktaş Kulübü, uzun yıllardan beri oyuncuların içindeki ‘’ Beşiktaşlılık’’ duygusunu sömürmesinin yanında, artık oyuncuların emeklerini de sömürmeye başlamıştır. Oyuncuların kazandığı başarılar üzerine, tek bir katkılarının olmamasına rağmen, her fotoğraf karesinde yer alan Revna Demirören ve Beşiktaş Kulübü’nün diğer yöneticileri, deve kuşu misali kafalarını kuma gömerek kendilerini gizleme çabası içindedir.

Bugünden itibaren yapılması gereken ise; sömürülen emeklerin karşılığı oyunculara verilip, belki de çektirdiğiniz fotoğrafları hoş bir anı olarak yanınıza alıp, oturduğunuz koltukları boşaltmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir