Erdener Karataş 2014 Beşiktaş İdari ve Mali Kongresi Konuşma Metni

Sayın Divan Başkanlığı, Sayın Başkan ve Yönetim Kurulu, Sayın Kongre Üyeleri ile son dakika içeri alınmayan yoldaşlarım ve Beşiktaşın gerçek sahibi Büyük Beşiktaş taraftarı, konuşmama başlamadan önce hepinize saygılarımı sunuyorum.

Öncelikli olarak, yaşça bizden büyük, tecrübeli, camia ve hayat gerçeklerini bizden daha iyi bilen ağabeylerimize, geçtiğimiz Divan Kurulu toplantısını üzüntü ve hicap duyarak izlettirmelerinden ötürü üzüntülerimi belirtiyor, sizlerin bizim gibi genç nesillere her platformda örnek teşkil ettiğinizi nacizane hatırlatmak istiyorum. Sayın Başkanımız da Divan Kurulu’n da yaptığı sert çıkışları, keşke hakkımızı misli misli yiyen MHK, TFF ve PFDK kurumlarına karşı yapmış olsaydı belki de bugün genel kurulu Şampiyon Beşiktaşımızı selamlayarak açıyor olacaktık.

Ayrıca, Kulübümüzün tüzük maddelerine riayet etmesi gerekirken, Sn.Başkanımızın ve yönetim kurulumuzun tüzüğe uymadığını görmek de bizleri derinden üzmektedir. Tüzük ihlalleri konusunda, tüm yönetim kurulumumuzun ve başkanımızın tüzüğe koşulsuz ve şartsız olarak riayet etmesini rica ediyorum. Bu konuda Beşiktaşımızın geleceğinin teminatı olan genç yaştaki arkadaşlarımızın üyelik başvurularını hangi sebep ile bekletildiğini ve bazı arkadaşlarımızın üyelik başvurusunda bulunmasına rağmen evraklarının ortadan kaybolma olaylarının açıklığa kavuşması tek temennimdir. Yeri gelmişken Sayın Başkanımıza da bir konuyu sormak istiyorum; geçtiğimiz sene düzenlenen genel kurulumuz da Yıldırım Demirören dönemi ile ilgili Dernekler Masası’na başvurduğunuzu belirtmiştiniz. Bu konunun akıbeti hakkında da bizleri bilgilendirirseniz sevinirim.
Bilindiği gibi, Beşiktaş bir futbol kulübü değil, bir spor kulübüdür. Dolayısıyla Beşiktaş arması ile sahaya çıkan bütün branşlarımızın hedef odaklı olma mecburiyeti vardır. Fakat görüyoruz ki, gururumuz hentbol takımımız dışında, futbol branşı da dahil olmak üzere başarı sağladığımız hiçbir branşımız ne yazık ki yoktur. Hatta Baba Hakkı’nın öncülüğünde açılan ve geçmişinde şampiyonluklar, Avrupa kupalarında başarılar olan Kadın Voleybol takımımız, bu sezon ciddi bütçeler ayrılmasına rağmen sporcu maaşları aylarca ödenmeyerek maalesef küme düşmüştür. Özür dileyip alkış alarak geçiştirilecek bir konu değildir ve sorumlu yöneticiler derhal kulüpten uzaklaştırılmalıdır!

Bir başka başarısızlık hikayesi ise Erkek Basketbol takımımızdır. Ezeli rakiplerimiz Eurolig’de final four oynarken, tam 17 sene sonra Play-Off’a dahi kalamamak bizler için utanç vericidir. Ligdeki 10. bütçeyi sıralamada 9. yapabilmek için basketbol direktörüne veya uzun boylu yöneticilere ihtiyaç yoktur! Diğer yandan sponsoru olmasına rağmen aylarca ödeme almadan kupalara ambargo koyan hentbol takımımızı ve Müfit Arın hocayı can-ı gönülden kutluyorum. Fakat bu kutlamam biraz buruk. Çünkü dün oynanan hentbol maçımızda bir oyuncumuz arması yırtık formayla mücadele etmiş ve bu olay beni derinden üzmüştür. Umarım siz de benim kadar üzülmüşsünüzdür. Ayrıca hentbol takımımıza Mersin’de yapılan saldırı sonrası açıklama dahi yapmayan resmi site yetkililerini de buradan selamlıyorum.

Sportif başarısızlıkları bir kenara bıraktığımızda, siyasi tarafsızlığını vizyon toplantılarında kaybedenlerin, gülünç darbe suçlamalarında bizlere sahip çıkmasını da asla beklemiyoruz. En büyük güvencemiz masumiyetimiz ve Beşiktaşlılığımızdır.

Son olarak, Rahmetli Başkanımız Süleyman Seba’ya Allah’tan rahmet diliyor ve sözlerimi onun cümleleri ile bitiriyorum.

“Herkesi bir zaman için aldatabilirsiniz, bazı kişileri her zaman aldatabilirsiniz, ama herkesi her zaman aldatamazsınız!”

Büyük Beşiktaş Camiasına Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir