Fikret Orman Başkan BEŞİKTAŞ ….

Yıl 2004

Aylardan Mayıs,

Beşiktaş`ta seçim havası hakim, Beşiktaş başkanını seçiyor.

Adaylar ; Yıldırım Demirören , Fikret Orman  , Erol Kaynar , Affan Keçeci.

Yıldırım Demirören ve Fikret Orman mutlak favoriler, Erol Kaynar ve Affan Keçeci ise ismi Beşiktaş başkanlığının kıyısında bile anılmayan başkan adayları .

Nitekim iki favori ismin kıyasıya  çekişmesi ile devam eden ve akabinde favorilerden olan Yıldırım Demirören in 150-160 gibi bir oy farkı ile başkanlık seçimini kazanması ile sonuçlanan bir seçim .

Bahsettiğimiz dönemin 2 favorili seçiminde benim başkan adayım 160 oy farkı ile seçimi kaybeden Fikret Orman idi .

Olmadı.

Fikret Orman seçimi kaybetti ve Beşiktaşımızın yeni başkanı Yıldırım Demirören oldu.

Yanlış transfer politikası ile başlayan yanlışlar ardı sıra gelmeye başladı.

Bulduğunu al mantığı ile Futbolcu çöplüğüne döndürülen Beşiktaş

Aldığı Futbolcuları bedel almadan üstüne bedel ödeyerek, tazminatlar vererek gönderen de Beşiktaş.

Aynı Beşiktaş, bünyesindeki fazlalaşan futbolcuları bir bir kulüplere kiralıyor ve kiralama bedeli almadığı gibi bir de yıllık ücretlerini kendi kasasından ödemeye başlıyordu. Demirören ile başlayan bu sistem zaman içerisinde yine Demirören ile daha da yayıldı ve büyüdü. Beşiktaş sürekli borçlanırken bir yandan da Anadolu takımlarının hayır kurumu haline geldi. Birçok takımda bonservisi bizde olan ve yıllık ücretini bizim ödediğimiz , bir kuruş kiralama bedeli almadığımız futbolcular mevcut idi.

Aynı zamanda 6 ay en fazla 1 sene içerisinde değiştirilen teknik adamlar, hepsine ödenen  tazminatlar, davalık olunup kaybedilen ve sonucunda kat ve kat fazlası ile Beşiktaş kasasından çıkan, çıkartılan paralar.

Bu olayların peşi sıra mevcut başkanın söylemleri ve söylemlerdeki hata ve çelişkileri geldi.

Ben başkan iken bu kulübün kapısının önünden bile geçemezler dediği ne kadar adam varsa kulüpte o ya da bu şekilde görevlendirildi ve Beşiktaş bünyesinde ekmek yedi.

İki ezeli rakibimiz şampiyonluk için çekiştikleri senede bir derbi maçı öncesinde rakip takımın yöneticileri ile yediği yemek sonrası yaptığı benim gönlüm “x” şampiyon olsun istiyor açıklaması geldi kendi taraftarını sinirlendiren.

Ve anlatılmakla  bitmeyecek , kelimelerin bile yetmeyeceği çok büyük bir hatalar, yanlışlar, ihanetler zinciri.
2006 yılı ile sabır taşı çatlayan taraftarların , yani bizlerin tribünden yayılan ve gün geçtikçe destek bulan , desteği artan , sesi çoğalan tepkileri.

İstifa mücadelesi , karşımıza çıkartılan zorluklar , zorbalıklar , üzerimize yollanan adamlar , mücadele ve kavga. Kongre üyesi olarak tribünlerden kongre salonlarına  taşıdığımız  , taşımaya çalıştığımız mücadeleler. Bütün bu sürecin sonunda başkanlığı ancak oğluma bırakırım diyen Yıldırım Demirören çocuklarımın rızkı dediği alacağını 5 senet şeklinde biçimlendirip mali kongrede de ibra edilmek adına hibe ediyorum yalanını atarak Beşiktaş başkanlık makamından ayrılıp TFF
(Türkiye Futbol Federasyonu) başkanlık makamına terfi etti(!)

Bu sürecin devamında,

Yıl 2012;

Aylardan Mart

Beşiktaş Yıldırım Demirören`den kurtulmuş ve yeni başkanını seçiyor.

Adaylar : Fikret Orman , Nazmi Koca , Bülent Deriş.

Yıldırım Demirören sonrası taraftarın Serdal Adalı ve Murat Aksu beklentisi daha doğrusu ümidi her iki ismin de aday  olmayacağını açıklaması ile hayal kırıklığına dönüştü.

Bu esnada yedek kulübesinde oyuna girmeyi hayal eden bir futbolcu edası ile ortaya çıkan Fikret Orman adayım dedi ve camianın yeni umudu olmayı başardı .

Evet çoğunluğun yeni umudu, ümidi ve Beşiktaş`ın kurtuluşu gördüğü isim camianın içerisinde yetişen ve bu kültürden gelen Fikret Orman idi.

Rakipsiz olduğunu düşündüğümüz seçimde kullanılan oyların nerede ise hepsini alarak başkan seçildi.

Böylelikle Beşiktaş`ta 2004’te aday olup kaybettiği başkanlık hayallerine 2012’de kavuştu Fikret Orman.

Sonrasında taraftarın ondan sportif başarı anlamında olmasa da Beşiktaş`ı düzlüğe çıkartabilecek hamleler açısından büyük olan beklentileri başladı.

Seçim öncesi tv programlarındaki konuşmaları büyük beklentinin tartışmasız bir numaralı nedenlerinden birisi idi.

Resmen Beşiktaş Başkanı olduğu anda ortaya atılan Demirören`in devamı, onun emanetçisi gibi iftira ve yakıştırmaları, Beşiktaş`ın 3 kuruşunu kimseye yedirmeyiz , gerekirse gereken herkesten hesap soracağız sözleri ile püskürtmeye çalışmış ve camiayı bir beklenti içerisine sokmuştur.

Uzun lafın kısası hesap sorma sözünüzü geciktirdiğiniz her an , her saat, her gün sizin aleyhinizde işliyor ve camianın gözündeki başkan duruşunuzu zedeliyor.

Biz Quaresma’nın ne yapacağı ile ilgilenmiyoruz, son dakika transfer edilecek bir dünya yıldızı da istemiyoruz. Stat konusuna karnımız bir hayli tok her sene mayıs ayında vurulamayan o kazmaları unutmadık biz.  Şampiyonluklar, kupalar da beklemiyoruz. Ya çıkın söz verdiğiniz gibi Beşiktaş`ın 3 kuruşunun bile hesabını bugünleri yaşatanlardan sorun ya da istifa edin. Bu taraftara bu camiaya bir sözünüz var ve tutmak
zorundasınız.

Yukarıda bahsettiğim bu güne kadar yaşanılan sürecin sadece onda biri olduğu o dönemi bize sakın aklamaya çalışmayınız. Bunu bizlere anlatamaz, anlatmayı başarsanız anlattıklarınıza inandıramazsınız.

Kısacası, bırakın artık Quaresma’yı Yeni Stadı , Şampiyonlukları. HESAP SORUN ARTIK!

Fikret Orman Başkan BEŞİKTAŞ ……. ?

Fikret Orman Başkan BEŞİKTAŞ ….” için bir yorum

  1. ya geçin şu hesap sorma olaylarını hepiniz aklınız başınızda insanlarsınız ne diyeceksin adam 100 mlyon tl senetle dolaşıyor hesap sorsan kaç milyon tl alabileceksin 30? oda belki 5 yıl sonra ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir