Gücüne Güç Katmaya Geldik

Bundan tam 6 yıl önce…

Mezun ettiğim öğrencilerimle tanışmıştım. 45 tanelerdi. Ben bu öğrencilerim tamamını BEŞİKTAŞLI yaparım dedim. Kısmen başardım ama tamamını BEŞİKTAŞLI yapamadım. Bir yerlerde hata vardı.

Bu yıl yani 5 yıl aradan sonra tekrar 1. sınıf aldım. Elbette ki bu zaman zarfında eksiklerimi bir başka değişle hatalarımı da giderdim. Anlamıştım bazı şeylerin zorla olmayacağını. Çünkü bu çocukların yüreğinde var BEŞİKTAŞLILIK dolayısıyla baskılara karşı durma !

Harfleri öğrenmeye başladık. B harfini öğrenirken BEŞİKTAŞ , E harfini öğrenirken Ernst, , N harfini öğrenirken NECİP yardımcı oldu bana. Halen asılıdır sınıfımızda posteri bu arada.

Beslenme teneffüslerine geldiğimizde Gücüne Güç Katmaya Geldik yankılanırdı sınıfımızın hoparlöründe. Nasıl ki ben afiyet olsun demeden başlamıyorlarsa besteyi duymadan da başlamazlardı yemeklerini yemeye. İşte böyle başladım o Yavru Kartallara Beşiktaş sevgisini vermeye.

Sonra Quaresma’nın gol görüntülerini izlediler Feridun Düzağaç ve Harun Gürcan ağabeylerinin katkıları ile alınan projeksiyonda.

Şimdi ise;

7 yaşındaki çocuk her yerini siyah – beyaz renklerle özene bezene döşediği odasında. Mutludur sanırım.

Yanındaki saat 7:00 ye kurulmuş ..Beşiktaş marşı ile uyandıracak onu… Belki de bir rüya görecek. Gördüğü o rüyadan da ter içinde uyanacak. Rüyasında, hayatında o güne kadar hiç gitmediği İnönü Stadyumu’nda projeksiyondan izlediği Quaresma, Ernst, Guti…
..O taraftar..O siyah beyazlık..O ses…

Sahada bir maç var,rakip belli değil..Hani belli de çocuğun umurunda değil..Varsa yoksa hep hayalini kurduğu İnönü !

Umarım bu hayalinizi de gerçekleştiririm Yavru Kartallarım…

Şafak ENGİN

Senenin sonunda okuma bayramının kapanışında bir çok yaşıtları gibi güncel pop şarkıları söylemek yerine gücüne güç kattık diyorsa bu kardeşlerimiz kimse korkmasın Beşiktaş’ın geleceği emin ellerdedir.

Emeği geçen herkese Teşekkürler.

Gücüne Güç Katmaya Geldik” için 2 yorum

  1. Ellerinize sağlık. Sizinde söylediğiniz gibi Beşiktaş’ımızın geleceği eminim emin ellerdedir. Bu aşk çok başka okurken bile ağlatmaya, duygulandırmaya yetti. Teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir