Kamuoyuna Duyurulur.

Spor Kamuoyuna Duyurulur

Spor Kamuoyuna Duyurulur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 Aralık 2012’de Ahmet Cömert’te yaşananların ilk dakikasından itibaren sarı kırmızılı camiaca yapılan dayanaksız propaganda üzerine lüzum görülen açıklamamızdır.

İlk olarak hiçbir şekilde engelli bir sporcuya karşı herhangi bir müdahale ne söz konusudur ne de herhangi bir sporcu bunu iddia etmektedir. Buna karşın, görüntülere, olayları yaşayanların ifadelerine başvurulmadan şark kurnazlığıyla atılan iftiralar çoktan boşa düşmüş olması gerekirken göz altında tutulan Beşiktaşlılara maalesef bu kalleş suçlama yöneltilmektedir.


Kameralara da yansıyan görüntülerde görüldüğü gibi olayları karşılıklı küfürleşmenin ötesine götürerek koridorda eline geçen eşyalara zarar veren tarafın kim olduğu fazlasıyla açıktır. Sporculara ait sandalyelerin de Beşiktaş tribünü tarafında yer almadığı görevliler ve emniyet yetkililerince bilinmektedir.


Önceki senelerde yaşanan, engelli bir Beşiktaş taraftarının darp edilmesi olayının ardından nispeten oldukça kalabalık bir grupla salonda yerini alan siyah beyaz renklere gönül verenlere çamur atmakla kimsenin ayıbının örtülemeyeceğinin, Türkiye’de tekerlekli sandalye basketbolunun başlamasının öncülerinden olan Beşiktaş taraftarının hakkını yedirmeyeceğimizin bilinmesini isteriz.


Derbilerin yasak olmadığı son spor dalında yaşananlardan dolayı taraftarların en çok kendine zarar verdiğini üzüntüyle belirtirken yaşananların günahının sadece bir topluluğa yıkılmaya çalışılmasını kınadığımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla.

Önce Beşiktaş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir