Özgür Sezer 2014 Beşiktaş İdari ve Mali Kongresi Konuşma Metni

Herkese Merhaba;
Sevdamızı bağrımıza bastıkça bağrımızın kanadığı bu sıkıntılı günlerde omuz omuza verip Beşiktaş’ı hakettiği yere, zirveye, en yukarıya çıkarmak için zamanından, mesaisinden, cebinden, kalbinden veren aynı gökyüzü altında Beşiktaş’a aidiyet duyan tüm sevdalı yüreklere selam olsun..
Maalesef ki ligin son 5 haftasına lider giren futbol takımımızın senelerdir olduğu gibi bu yıl da ligin kırılma haftaları olarak adlandırılan en kritik haftalarını oynayamaması, bu süreçte istediği galibiyetleri alamaması tüm camiayı derinden üzmüş ve kayıp bir sene olarak daha tarihe geçmiştir.
Yine geçen yılın aynı dönemlerinde lig 2.liğinin şampiyonluk kadar değerli olduğu haftalarda bu kırılma maçlarını oynayamayan takımımız ligi 3.bitirmiş, sezonu erken açmış ve şampiyonlar ligine kalamayıp ciddi bir maddi kayba uğramıştır.
Elimizde bu denli önemli bir done ve yaşanmışlık varken, aynı teknik kadro, aynı yönetim, geçen yılki kadrosu üstüne 2 tane yıldız statüsünde transfer yapılan futbol takımımızın bu yıl yine aynı süreci yaşamasındaki sebepler ne ise a dan z ye en ince ayrıntısıyla masaya koyulmalı ve sorumlular bunun hesabını vermelidir.
Bu süreçte hatta daha öncesinde kazandığımız maçlarda yaşanan ayan beyan yaşanan hakem hataları, rakiplerimize çalınan ve bize çalınmayan düdükler ligin kaderini belirleyen ana unsurlardan başlıcalarıdır. Bu kadar bariz hataların yapıldığı bu süreçte Sn Yönetimimiz tarafından herhangi bir tedbir alınmış mıdır? Beşiktaşlı duruşu ve Beşiktaşlılık olgusu, hakkımızın yendiği günlerde bunu sineye çekmek, sesini çıkarmamak değildir.
Sn Başkan’ın Olimpiyat Stadı’ndaki 30 Ekim tarihli fb maçından önceki basın toplantısına rağmen bu maçta yaşananlar, yine 2 ay sonrasındaki 4 Ocak’taki gs maçı öncesi dünya üstünde emsalsiz bir kararla en kritik oyuncularımızdan birinin gördüğü kırmızı kart, 22 Mart gecesi kadıköyde yaşanan tiyatro düzenlenen basın toplantılarının da herhangi bir etkinliğe ulaşmadığının ve sonuç odaklı olmadığının göstergesidir. Sürekli hakem hatası ve yaşatılan haksızlıkların konuşulduğu bir camia olmak dip toplamda sadece günübirlik içimizi serinletmeye yaramaktadır. Sn yönetim kurumuzun göreve geldiği 38 aydan beri bu sorunla ilgili çözüm bulamaması bizleri geleceğe de dair sıkıntılı düşüncelere sevketmektedir.
Bahsi geçen hususlarda bu trajikomediyi sadece izleyen tff, ne zaman Beşiktaş a ceza versem diye kapı önünde bekleyen pfdk, anlık operasyonla değişip ortada olması gerekirken her zaman en karşıda olan mhk gibi kurumlar nezdinde örneğin uluslararası arenada hak arama yoluna gidilmiş midir?
Şampiyonluğun atbaşı gittiği ligin son haftalarında resmi yorumcusu tarafından dahi ‘’maçların aynı saatte oynanmaması en son oynayan takımı psikolojik olarak zora sokar’’ itirafı yapılan , Türk Sporu’ndaki tek görevi 3.kalite futbol maçlarını şampiyonlar ligi finali gibi abartarak anlatmaya yarayan spikerlere sahip olmak olan yayıncı kuruluş ile ilgili ligin bu son düzlüğündeki maçların aynı saatte oynatılması ile ilgili herhangi bir girişim yapılmış mıdır ve önümüzdeki senelerde yine bu seneki gibi yanlı taraflı saatler ile son maçı her zaman Beşiktaş mı oynayacaktır?
Sn Fikret Orman ve Yönetimi’nin göreve geldiği 2012 yılı Mart ayından bu yana futbol A Takımımızın ezeli rakipleriyle oynadığı 15 derbi karşılaşmasında aldığı sadece 2 derbi galibiyeti maalesef bizleri üzen diğer bir konudur. Derbi kazanmak puantajdan öte prestijdir, maalesef ki son 3 yılda sportif rekabetçi gücünü kaybeden bir Beşiktaş olgusu görmekteyiz.
2012 Haziran’ında şampiyonluğunu ilan eden basketbol takımımızın yerine 2015 yılında play off dışında kalan bir basketbol takımı gelmiştir. 2012 yazında sırasıyla fenerbahce, galatasaray ve efes pilseni 36 günde 12 maçta 9 kez yenerek şampiyon olan takımın yerine son 3 yılda bu takımları 24 maçta sadece 4 kez yenebilen, mücadele gücünden uzak, ne tribünden ne tv basından izleyeni tatmin etmeyen sportif rekabetçi gücü düşük bir takım bizlere sunulmuştur. 18 binlik Sinan Erdem’i 12 binik Abdi İpekçi’yi tıka basa dolduran, maç biletlerini 2 saatte bitiren Büyük Beşiktaş Taraftarı’na sunulan niteliksiz ve başarıdan uzak bir basketbol takımı yerine aciliyetle sportif rekabetçi gücü yüksek, kaliteli oyunculardan oluşan doğru sponsor ve doğru bütçeyle kurulmuş, idmana çıkmama haberlerini değil başarı haberlerini gazetelerden okuyacağımız bir basketbol takımı kurulmalıdır.
Diğer amatör branşlarda da durum farklı değildir, küme düşen bayan voleybol takımı , klasman gurubu oynayan erkek voleybol takımı ve play off a kalıp ilk turda fenerbahceye iki maçta 48 sayı fark yiyerek elenen bayan basketbol takımlarımız da yine Beşiktaş’ın sportif başarı ve rekabetçi güçte ne kadar geri kaldığının somut göstergeleridir.
Bu şubeler ile ilgili de doğru sponsorluklar ve bütçeler ile şampiyonluk hedefine yönelik takımların kurulması başlıca isteğimizdir.
Netice olarak günümüz endüstriyel futbol dünyasında, camianın şu an maddi manevi dibi gördüğü günlerde stadın açılmasıyla başlayacak heyecan dalgasına, doğru teknik kadro, doğru oyuncu yapılandırmaları ve düzenli ödemelerle , camia içi eleştiriye duyarlı, kavgadan uzak bir yönetim kurulu görmek ve özlenen başarılara ulaşmak dileklerimle..
Saygılarımla..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir