Yönetim Kurulumuz Dikkatine

15 Ocak 2015 tarihinde Yönetim Kurulu üyelerimize ilettiğimiz dilekçemizi yayınlıyoruz.

Sayın Beşiktaş JK Yönetim Kurulu’nun Dikkatine;

Sayın yöneticilerimiz; maalesef ki basketbol takımımız ezeli rakibimiz, Fenerbahçe Ülker’e 38 sayı farkla mağlup olarak hepimize kara bir gece yaşatmıştır. Bu sonuç bir Beşiktaş taraftarının kabul edebileceği bir sonuç değildir. Hele ki 6 günde Efes, Karşıyaka ve Fenerbahçe’ye yenilip kendi rakip kategorisindeki takımlara karşı varlık gösteremeden teslim bayrağını çeken bir takım olmak Beşiktaş gibi 112 yıllık köklü bir camiaya yakışmamaktadır. 2015 yılına geldiğimizde ezeli rakiplerimizin ciddi sponsorluklarla büyük yatırımlar yaptığı amatör branşlarda düşük bütçeli takımlar maalesef ki bu tarz büyük farklı skorlarla karşı karşıya kalmaktadır. Artık günümüz dünyası bu denli az yatırım yapılan amatör branşları kabul etmemektedir. Bu bağlamda kadın basketbol, kadın ve erkek voleybol takımlarımıza da takviyeler yapılması gerektiği ve Beşiktaş ismi ve armasının en tepede yer alması gerektiği aşikardır.

Futbolda süregelen derbi kazanamama illeti, rekabetçi kadrolar yaratılamaması, en ufak sakatlık, ceza, yorgunluklarda takımlarımızın düşmesi, sportif rekabetçi yönlerini kaybetmeleri, senelerdir ezeli rekabeti sürdürdüğümüz rakiplere karşı her branşta alınan sayısız mağlubiyet bizleri derinden üzmekte ve geleceğe yönelik kaygılarımızı arttırmaktadır. Takdir edersiniz ki gelecek neslin Beşiktaşlı olmasını sağlayacak en önemli motivasyon aracı derbi galibiyetleridir.Gerek teknik direktör / hoca / teknik ekip seçimlerinden, gerek takım kimyası ve kurgusundan, gerek var olmayan kadro derinliklerinden dolayı göreve geldiğinizin 34. ayında biz hala göreve geldiğinizin 5.ayındaki sıkıntıları konuşuyorsak bir yerlerde hata vardır diye düşünmekteyiz. Bu hatayı politika yapıcılar olarak çözmek sizlerin görev ve sorumluluğudur.

Stadımızın yapımındaki tüm engellere rağmen çabanızı görüp bizler ve taraflı tarafsız her kesim tarafından takdir aldığınız bir gerçektir. Lakin ayırt etmek gerekir ki; stat yapmak bir mükafat değil bir gereksinimdir. Ayrıca takımın hangi statta oynayacağını doğru bir şekilde planlamadan Atatürk Olimpiyat Stadı gibi ne oyuncuların , ne teknik ekibin ne taraftarın kabul edebileceği o futbolla alakasız yere göndermek de maalesef takımın puan kayıplarına yol açmıştır. O statta oynanan karşılaşmalarda bu sene sadece Feyenoord ve Tottenham’ı yenebilmek her şeyin özetidir. 2 senedir derbi kazanamadığımız, Anadolu takımları ile bile maç yaparken zorlandığımız Atatürk Olimpiyat Stadı yerine taraftar ve futbolcuların bütünleştiği Başakşehir Stadı hakkında daha fazla girişimde bulunmak yerinde olacaktır.Stadın gerek açılışı gerekse sonraki zamanlarda bize stat inşaatımızın sürdüğü günlerde stadını açmayan, zorluk çıkaran hiçbir takımın yöneticisi ya da başkanını da davetli olarak görmek istemiyoruz.
Sonuç olarak 2015’e her branşta ve derbilerde mağlubiyetle başlayan takımlarımızın bir an önce toparlanması ve sportif rekabetçi gücü yakalaması adına gerek teknik konularda , gerekse kadro kalitesi ve derinliği yaratacak hamleleri yapmanızı taraftar/kongre üyesi olarak talep ediyoruz.

Saygılarımızla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir